امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۳/۰۷- ۰۷:۴۴ - مشاهده: ۱۴۸

سیزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور «تمدن نوین اسلامی- فرصتها، چالشها»

بدین وسیله از علاقمندان بویژه دانشجویان و اساتید شاغل به تحصیل در خارج از کشور دعوت می¬شود تا با مراجعه به صفحه اول سایت نهادایران نسبت به ثبت¬نام اقدام نمایند: دانشجویان چکیده مقاله خود را در اکانت ثبت نامی تا تاریخ ۱۲ خردادماه بارگذاری نمایند.

باسمه تعالی

سیزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور

«تمدن نوین اسلامی- فرصتها، چالشها»

http://nahadiran.ir

الف) مقدمه

رویداد انقلاب اسلامی ایران در قرن معاصر را میتوان نقطۀ خیزش جدیدی برای طراحی تمدن نوین اسلامی‌به‌شمار آورد که با دگرگون‌شدن معادلات حاکم بر زندگی جمعی، زمینۀ مناسبی برای این امر، فراهم آورده است. این الگوی تمدنی، بر آن است که ضمن بهره‌گیری از دستاوردهای خرد و تجربۀ بشر در جهان از جمله تمدن غرب، به ایجاد تمدنی نوین بپردازد که رفاه و آسایش مادی را با آرامش معنوی توأم سازد. بدیهی است تحقق چنین تمدنی، الزامات و بایسته‌هایی را در سطوح سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌طلبد، از جمله؛ حضور نیروهای تربیت‌شده‌ای که آگاهانه و با بصیرت تاریخی، بتوانند دانش و فناوری روز دنیا را با ساحت ارزش‌ها و اصول اخلاقی ریشه‌دار در فرهنگ خویش در هم آمیزند و پیام تمدن‌سازی را به جامعه‌ منتقل نموده و زیرساخت‌ها و نیازهای تمدن نوین را فراهم آورند.

دستیابی به چنین هدف بزرگی، بدون داشتن نقشۀ راه و چارچوب‌ و الگویی جامع و پیشرو، ممکن نیست؛ چارچوبی که بتواند با مجموعه‌ای از الگوهای معرفتی، ارزشی و رفتاری، به هویتی یکپارچه در اندیشه و رفتار پیروان خود، دست یابد. بر همین اساس، آیت‌الله خامنه‌ای(مدّ ظلّه‌العالی) ـکه یکی از پرچم‌داران و پیشتازان دغدغه‌مند درعرصۀ تمدن‌سازی اسلامی‌به‌شمار می‌رود، اخیراً در پیامی‌که از آن به‌عنوان «بیانیۀ گام دوم انقلاب اسلامی ایران» یاد می‌شود، از بین مهم‌ترین شاخص‌ها و مؤلفه‌های ضروری برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، مؤلفه‌های «فرهنگ، معنویت و اخلاق»، «علم و فناوری»، «مدیریت و حکمرانی» و «اقتصاد» بیش از دیگر مؤلفه‌ها بروز و ظهور دارد.

به همین رو، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدّظلّه‌العالی) در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در نظر دارد سیزدهمین همایش سالانۀ اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور را در سال ۱۳۹۸با عنوان «تمدّن نوین اسلامی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار نماید.

بدین وسیله از علاقمندان بویژه دانشجویان و اساتید شاغل به تحصیل در خارج از کشور دعوت می­شود تا  با مراجعه به صفحه اول سایت نهادایران نسبت به ثبت­نام اقدام نمایند:

۱-    دانشجویان چکیده مقاله خود را در اکانت ثبت نامی تا تاریخ ۱۲خردادماه بارگذاری نمایند.

۲-    همچنین تا آخر خردادماه مهلت دارند اصل مقاله خود را تکمیل و در اکانت ثبت نامی مخصوص به خودشان بارگذاری نمایند.

۳-    افراد برگزیده و واجد شرایط شرکت در همایش مشمول برخی مزایا از جمله اسکان و پذیرایی رایگان (برای خود و خانواده شامل همسر و یک فرزند می­باشد) به همراه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس (فقط به خود دانشجو) خواهند شد.

۴-    نتیجه تا اوایل تیرماه از طریق ایمیل، به برگزیدگان اعلام می­گردد.

۵-    زمان اعلام نتایج مقالات برتر ۱۵ تیرماه خواهد بود.

۶-    کسانی که مقاله ای (در یکی از عناوین همایش) هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند علاوه بر اینکه مشمول دریافت جوایز سه گانه (در صورت کسب عنوان) می­باشند احتمالاً از شرایط حضور در این برنامه برخوردار خواهند بود

۷-    مقاله ارسالی باید در قالب فایل word  و PDF   باشد و همچنین حداقل 5 صفحه  با فونت B Nazanin با سایز 13 و رعایت سایر شروط لازم در مقالات: اندازه صفحات A4 و حاشیه‌های بالا، پایین، چپ، و راست هر صفحه دو و نیم سانتی‌متر انتخاب شود.

۸-    عنوان مقاله و نام نویسنده (و احیانا مشاور) 2- چکیده 3- مقدمه 4- مشروح 5- جمع بندی 6- منابع و مآخذ

۹-     چکیده تنها باید به اصل موضوع مقاله توجه شود و در آن از ذکر جزییات کار، شکل‌ها، جدول­ها، فرمول­ها، و مراجع خودداری شود. چکیده را حداکثر در 300 کلمه تهیه کنید.  برای هر مقاله حداکثر 5 کلمه کلیدی انتخاب کنید، و آن‌ها را با ویرگول از هم جدا کنید. این کلمات باید موضوعات اصلی و فرعی مقاله را دسته‌بندی کنند. کلمات کلیدی را به ترتیب وابستگی مقاله به آن‌ها بنویسید؛ یعنی کلماتی که مرتبط‌تر هستند، اول نوشته شوند.

زمان و مکان برگزاری

 این همایش از ۲۹ تیرماه تا ۱ مردادماه در شهر مشهد مقدس خواهد بود/

جوایز  مقالات:

ـ نفر اوّل؛ ۵ میلیون تومان

ـ نفر دوم؛۴ میلیون تومان

ـ نفر سوم؛ ۳ میلیون تومان

ـ نفر چهارم؛ ۲/۵ میلیون تومان

ـ نفر پنجم؛ ۲ میلیون تومان

ـ نفر ششم تا هشتم؛ ۱ میلیون تومان

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما